"Bezpieczeństwo w pracy"

WOS 2012 to międzynarodowa konferencja decydentów , naukowców i specjalistów odpowiedzialnych za zapobieganie wypadkom przy pracy. Konferencja ma na celu stworzenie rozwiązań zapobiegających wypadkom w pracy oraz umożliwić wymianę doświadczeń pomiędzy specjalistami.

Zwolnienie z pracy często jest dla nas bardzo krzywdzącą oraz niesprawiedliwą decyzją. Dlatego też, mamy pełne prawo, aby dowodzić swoich racji przed wymiarem sprawiedliwości. Możemy domagać sę nie tylko przywrócenia do pracy, ale także zwrotu pieniędzy, które straciliśmy na skutek nieprawidłowych działań naszych przełożonych.

Każda decyzja o zwolnieniu musi posiadać uzasadnienie oraz pouczenie o możliwości odwołania się od tej decyzji. Odwołanie powinniśmy złożyć do miejscowego sądu pracy. Co więcej, pracodawca w pouczeniu powinien wskazać nam termin, w którym musimy zgłosić ewentualne roszczenia. Jeżeli dostarczone wypowiedzenie nie będzie zawierać wspomnianych zapisów, możemy domagać się jego unieważnienia. W takim przypadku, urzędnik stwierdzi nieprawidłowości, co skutkować będzie unieważnieniem danego pisma. Jednakże, nie powinniśmy zabierać się za to sami.

Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej o naszych możliwościach w przypadku zwolnienia, powinniśmy zdecydować się na wizytę u prawnika. Kancelaria prawna umożliwi nam uzyskanie profesjonalnego doradztwa w zakresie zatrudnienia, dzięki czemu będziemy mogli skutecznie dowodzić swoich praw przed sądem pracy. Niestety, ludzie bardzo rzadko decydują się na tak radykalne działania. Jest to nierozsądne działanie, ponieważ daje pracodawcom poczucie bezkarności, a to z kolei jest przyczyną kolejnych niesprawiedliwych zwolnień. Pamiętajmy, że mamy brawo do bronienia swojego imienia oraz odszkodowania w przypadku strat poniesionych w wyniku zwolnienia.

Okiem reportera

praca

oferty pracy

pośrednictwo pracy