"Bezpieczeństwo w pracy"

WOS 2012 to międzynarodowa konferencja decydentów , naukowców i specjalistów odpowiedzialnych za zapobieganie wypadkom przy pracy. Konferencja ma na celu stworzenie rozwiązań zapobiegających wypadkom w pracy oraz umożliwić wymianę doświadczeń pomiędzy specjalistami.

Bez względu na to, czy pracujesz w biurze czy w domu, ważne jest to, aby dobrze zaplanować swoja pracę.

Planowanie czasu pracy to bardzo ważny punkt każdego dnia lub tygodnia - zależy to od tego, jak często ustalasz na nowo swój grafik. O czym pamiętać ustalając listę obowiązków do wykonania?

Wydajność pracy zmienia się w trakcie dnia, nie ważne jak bardzo chciałbyś pracować przez cały dzień na pełnych obrotach - po prostu nie da się tego na dłuższą metę zrobić. Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy pracuje Ci się lepiej i kiedy jesteś efektywniejszy: jeżeli rano jesteś skoncentrowany i dobrze Ci się pracuje, postaraj się wtedy załatwić wszystkie ważne sprawy a ostatnią godzinę pracy, kiedy Twoja efektywność spada, przeznacz na wykonanie zadania, które jest pożyteczne, ale nie obciąża aż tak bardzo - możesz w tym czasie przeglądnąć skrzynkę mailową i odpowiedzieć na pilne wiadomości. Jeżeli jednak lepiej pracuje Ci się w drugiej połowie dnia, postaraj się zaplanować swój grafik w ten sposób, by to właśnie wtedy odbywać ważne rozmowy, również wtedy możesz zwoływać zebrania lub pracować nad projektem.

Podczas ustalania harmonogramu przyjrzyj się temu jak zazwyczaj pracujesz i tak rozplanuj materiał, by pracować jak najefektywniej. W jakiej kolejności wykonujesz czekające na Ciebie każdego dnia zadania? Tak wbrew pozorom, nawet taki z pozoru nieistotny aspekt jak kolejność wykonywania działań ma duże znaczenie w optymalizacji efektywności pracy. Możesz wybrać jedną z zasadniczych dróg: najpierw wykonać zadania proste, które będą stanowiły swoistą rozgrzewkę przed trudniejszymi zadaniami, które pojawią się w ciągu dnia. Niektórzy muszą wiedzieć, że wykonali już przynajmniej kilka zadań zanim przystąpią do zadania poważniejszego, które pochłania czas i zasoby energii. Możesz też wybrać drogę zupełnie inną i najpierw zmierzyć się z najtrudniejszym zadaniem zaplanowanym na ten dzień. Dzięki temu będziesz mieć świadomość, że reszta zadań nie będzie już tak trudna i pochłonie mniej czasu.

Okiem reportera

praca

pośrednictwo pracy

agencje pracy